Toto povlečení z kávy dokáže eliminovat zápach

Káva většinou pomáhá lidem ráno vstát z postele, ale co kdyby vám dokázala pomoc i v noci lépe spát? Australský startup Ettitude nedávno zahájil crowdfundingovou kampaň na první povlečení, které v sobě obsahuje kávu.
Káva totiž pomáhá odstranit zápach a odvádí vlhkost, čímž zabraňuje růstu bakterií. Tím se povlečení udržuje čistější po delší dobu a lidé tak ušetří čas, vodu a elektřinu, protože jej nemusí často prát.

Povlečení je vyrobené ze směsi bambusového textilního vlákna a kávy, čím vytváří tkaninu, která se vysuší o 50 % rychleji než bavlna. Struktura tkaniny je totiž podobná struktuře houby, která má dostatek povrchové plochy pro rozptýlení vlhkosti, což znamená, že se rychle zasychá. Díky tomu je povlečení ideální pro lidi žijící v teplejších zemích, protože tkanina s infuzí kávy absorbuje pach třikrát rychleji než bavlna.

V tuto chvíli lze povlečení získat na Indiegogo a podle výrobců se bude rozesílat na podzim.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762