Zažijte Dunkerk na vlastní kůži pomocí WebVR

Je druhá světová válka a vy jste uvězněni na pláži, hluboko v nepřátelském území, nikam se nemůžete vydat nebo dokonce skrýt. Jediné, co můžete udělat, je čekat, až dorazí záchranné čluny. Chtěli byste uniknout?

Sami si to můžete zkusit prostřednictvím virtuální reality ve hře Dunkirk WebVR, která běží v prohlížeči Google Chrome. Projekt vznikl u Warner Bros, který spolupracoval s Google Zoo a týmem Google Chrome VR. Díky němu se dostanete zpátky na pláže Dunkerk v červnu 1940. Můžete si zahrát sami nebo s kamarádem, ale v obou případech zažijete bitvu, během které musíte přežít. Každá volba je rozhodnutí mezi životem a smrtí. Ale nakonec byste si měli ze hry odnést to, že síla skupin, které spolupracují společně za extrémních okolností, toho mohou dokázat hodně, a jak může vytrvat lidský duch, i když všechno vypadá ztraceně.

Hra je dostupná prostřednictvím Google Chrome, ale pracuje i na ostatních zařízení jako je telefon nebo jakákoliv VR souprava podporující technologii WebVR.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762