Tento startup vyrábí 3D brýle, které perfektně sedí na váš obličej

Každý, kdo nosí brýle, zná bolest ze špatně držícího rámečku brýlí. Problém je v tom, že každá naše tvář je tvarována jinak, takže univerzální rámečky nejsou to pravé. Technologický startup z Holandska, který si říká Roger Bacon, přišel s řešením na výrobu rýmů brýlí na míru pomocí 3D skenování obličeje zákazníka.

Na podobném principu pracuje řada jiných startupů, ale Roger Bacon uvedl koncept jako jediný na trh. Rámy brýlí se prodávají přibližně za 370 dolarů. V tuto chvíli se společnosti daří prodávat přibližně 50 brýlí měsíčně prostřednictvím partnerství s 40 nezávislými optikami v Nizozemí a USA. Aplikace iPad slouží jako virtuální kabinka, kde si mohou zákazníci vyzkoušet 30 rámů a vybrat si barvu.

Díky tomu do firmy na jaře přišly investice ve výši více než 800 000 dolarů, což jim umožní finalizovat koncept biometrického 3D skenování a společnost doufá, že se tak rozšíří globálně a budou se moc více věnovat marketingu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762