Medaile z LOH v Paříži 2024 byly navrženy ke sdílení

Francouzský designér Philippe Starck, který proslul především designem kultovní židle Louis Ghost, nyní navrhl medaili na Letní olympijské hry v Paříži 2024. Starck už v roce 1992 navrhl pochodeň pro zimní olympijské hry v Albertsville, takže se nejedná o první zkušenost. Design medaile vychází ze sdílení, protože na první pohled vypadá jako většina ostatních medailí, ale při bližším prozkoumání zjistíte, že ji lze rozdělit na čtyři části. Starck tím chtěl vyjádřit myšlenku, že se nikdo nedostane na stupně vítězů bez cizí pomoci. Pokud tedy vítěz bude chtít sdílet medaili s někým, tak je může část darovat těm, kteří mu nejvíce pomohli k cestě za vítězství.

Medaili tak můžete sdílet nejen s rodinou, přáteli a trenéry, ale i se spoluhráči, nebo s protihráčem, čímž můžete ukázat neuvěřitelný způsob týmového ducha. Pro Starcka se tak medaile mění v něco více kolektivního, o čem jsou vlastně celé olympijské hry.

Pokud bude tento design v Paříži úspěšný, tak bude použit i v následujících ročnících. Olympijské hry v Riu byly částečně vyrobeny z recyklovaných materiálů včetně stuh z recyklovaných lahví. Podobně za účelem vytvoření medailí přemýšlejí i v Tokiu, kde pořadatelé uvažují o využití elektronického odpadu z milionů vyřazených telefonů a počítačů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762