Toustovač, který si dokáže opravit každý, chce snížit množství elektronického odpadu

Když se vám poškodí nějaký elektrický spotřebič, tak to znamení, že vám pravděpodobně skončila záruka a nebo je už třeba jej opravdu vyměnit. Toto zbytečné myšlení se stalo inspirací za nápadem s flat pack toustovačem, se kterým přišla studentka produktového designu Kasey Hou. Chce změnit způsob, jakým se chováme k rozbité elektronice.

Na rozdíl od běžného toustovače nemá tato verze vyskakovací mechanismus. Místo toho chtěl přepracovat stroj tak, aby bylo jednoduché ho sestavit. Koneckonců, nikdo nemůže očekávat, že každý člověk je schopen sestavit dohromady složité zařízení. Jakmile Hou vytvořila pracovní verzi toustovače, tak ho zabalila a nechala kupujícího, aby si ho sestavil doma.

Je to založené na velmi jednoduchém principu. Pokud totiž uživatel dokáže sestavit toustovač od nuly, tak se bude cítit pohodlněji a jistěji v okamžiku, kdy ho bude třeba opravit, protože už zná jeho strukturu a jak funguje.

Toustovač je ideální startovací produkt pro tento nápad, protože Kasey při výletu do prodejny s použitou elektronikou zjistila, že se to tam jen hemží toustovači a fény na vlasy. Podle OSN se ročně vyhodí 50 milionů tun elektronického odpadu a míra recyklace je bohužel nízkých 12,5 %. Tím, že uživatelé rozumí svým spotřebičům a vědí, jak je opravit, se může snížit množství elektronického odpadu.

Kasey Hou chce produkt uvést na trh, ale stávající design musí poupravit, aby byl bezpečnější.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762