Microsoft zveřejnil indoorovou navigaci, která funguje bez GPS i Wi-Fi

Používání GPS navigace v autech a v chytrých telefonech zabránilo mnoha lidem, aby se ztratili. Navigování mimo budovy se stalo jednodušší než navigace v neznámé budově, kde hledáte konkrétní místnosti. Proto se společnost Microsoft rozhodla řešit tuto výzvu a nyní odhalila podrobnosti na svém výzkumném blogu o prototypu aplikace zvané Path Guide.

Důvodem, proč trvá déle vyvinout indoorový navigační systém, je v satelitech. Venku se GPS navigace orientuje pomocí signálu ze satelitu. Ale když se tato navigace dostane do nějaké budovy, tak začne selhávat, protože má satelit problém s vysláním signálu skrz stěny.

Kvůli tomuto problému musel Microsoft počkat na klasický chytrý telefon s dalšími senzory navíc, které nebudou muset využívat GPS. Aplikace Path Gude využívá tyto senzory, aby uživatelům přezdívaným „vedoucí vodítka“ pomohla vytvořit mapu uvnitř budovy. Pokud chce tedy uživatel zmapovat cestu od vchodu do budovy ke své kanceláři, tak stačí u vchodu spustit aplikaci a začít nahrávat. Po dokončení se uloží data, která můžete doplnit o fotografie, text nebo zvuk, aby někdo jiný se na cestě neztratil nebo nezaměnil nějaké uličky.

Na stejném principu fungují aplikace v obchodních centrech nebo jiných velkých místech. Když někdo uloží nějakou trasu, tak to neznamená, že ji nemůže nahrát někdo jiný. Ostatní mohou totiž nahrát alternativní cesty ke stejnému cíli, protože mnoho velkých budov má více vchodů.

Path Guide je momentálně ke stažení jen na Google Play nebo prostřednictvím webové stránky projektu. Ale společnost Microsoft předem upozorňuje, že se jedná o beta verzi, která v současné době obsahuje několik chyb.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762