S tímto nástrojem se zrakově postižení mohou naučit Braillovo písmo bez cizí pomoci

Výzkumníci z Harvard Innovation Lab vytvořili učební nástroj, který pomáhá lidem se zrakovým postižením, aby se rychle učili sami. Tento nástroj nese název Read Rad a vypadá podobně jako velká desková hra, kde jsou kostky obsahující písma s Braillovým písmem naspodu. Read Read byl vytvořen na základě výzkumu osvědčených postupů a metod výuky, které se týkaly učení Braillova písma.

Všichni studenti se musí dotýkat kostek, aby dostali zpětnou vazbu a umožnili jim naučit se spojovat zvuky s Braillovým písmem. Uživatelé mohou sestavit kostky dohromady, aby vyslovili jakékoliv slovo. Díky tomu, že se aktivuje více smyslů, tak e studenti rychle učí písmena a slova. Jednoduché rozhraní navíc usnadňuje studentům, aby se mohli učit sami.

Nástroj byl testován pedagogy po celém světě. Designér Alex Tavares byl schopen úspěšně rozjet 12týdenní pilot v Perkinsově škole pro nevidomé, kde Read Read používali studenti, kteří jsou slepí nebo zrakově postižení.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766