Solární barva, která produkuje energii z vodní páry

Vědci z univerzity RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) z australské Melbourne vytvořili nový typ solární barvy, která dokáže produkovat neomezené množství energie z vodní páry. Barva odvádí vlhkost ze vzduchu a rozděluje ji na kyslík a vodík. Vodík se potom shromažďuje jako alternativní zdroj energie.

Samotná solární barva se skládá ze směsi, která vypadá jako silikonový gel a působí jako polovodič. Jedná se o syntetický sulfid molybdeničitý, který se smíchá s částicemi oxid titaničitého a začne to působit jako katalyzátor k rozdělení atomů vody na vodík a kyslík. Vzhledem k tomu, že oxid titaničitý se běžně vyskytuje v barvách, tak přidávání této nové směsi je poměrně snadné.

„Náš nový vynález má řadu výhod,“ uvedl vedoucí výzkumný pracovník Dr. Torben Daeneke. „Pro napájení systému není potřeba čistá ani filtrovaná voda. Každé místo, kde se nachází vodní pára, dokonce i vzdálené oblasti, které jsou daleko od vody, mohou produkovat palivo.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762