Novinové články vytištěné na lahvích s vodou

Tisková média se snaží přežít nejen v České republice, ale i všude jinde, kde jde přístup k internetu. Ve snaze bojovat za existenci médií se brandingová agentura Dentsu Tokio spojila s novinami Mainichi a rozhodli se tisknout novinové články přímo na láhve s vodou. Je totiž těžké oslovit mileniály, jak vzešlo z výzkumu trhu. Japonští mileniálové kupují průměrně dvě láhve vody denně. Z toho vzešla myšlenka „News Bottle“ (Láhev novinek), která nabízí novinový článek přímo na obalu láhve. Navíc agentura zajistila způsob, aby se text aktualizoval pomocí augmented reality, takže spotřebitelé mohou vidět nejaktuálnější zprávy. Během měsíce se v každém obchodě prodalo přes 3,000 lahví.

A mimochodem, tato kampaň byla poprvé spuštěna před čtyřmi lety. Byla natolik úspěšná a populární, že se ji letos rozhodli znovu zopakovat. A spolu s tím upozornila i na charitativní akce týkající se ochrany hory Fudži a pomoc sirotkům s HIV v Kambodži. To vedle k navýšení nárůstu darů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762