Walmart chce identifikovat nešťastné zákazníky pomocí rozpoznávání obličeje

Walmart se chce zaměřit na zákazníky se zamračeným vzhledem. Společnost totiž nedávno podala patent na technologii, která by dokázala skenovat tváře nešťastných a frustrovaných zákazníků.

Technologie by využívala kamery na pokladnách, které sledují změny výrazů a pohybů obličeje, aby zjistila, kdy je zákazník nešťastný. Systém by pak měl upozornit zaměstnance, aby zákazníkovi v nouzi pomohli.

Vedle toho chce technologie vést záznamy o chování zákazníků, aby za použití biometrických dat mohla porovnávat změny nálady se změnami výdajů. Společnost v patentu uvádí, že to bude přínosné k udržení zákazníků, protože je jednodušší si udržet stávající zákazníky, než získávat nové prostřednictvím reklamy. Navíc v tuto chvíli nelze zjistit, zda je zákaznický servis nedostatečný. To se projeví jen, když přestanou do obchodu chodit zákazníci.

Walmart už má zkušenosti s rozpoznáváním obličeje. V roce 2015 začala používat podobnou technologii ve snaze snížit počet krádeží tím, že se jim podaří odhalit chování zloděje.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762