Tyto sluchátka dokážou rozpoznat identitu člověka

S neustále se zlepšující technologií se posunula i biometrická identifikace k ověřování totožnosti. Japonská společnost NEC Corporation vytvořila sluchátka, která mají schopnost rozpoznat různé prvky uší uživatele. Identifikace funguje prostřednictvím zvuku, který specificky mapuje lidské ušní dutiny, které jsou u lidí odlišné. Společnost úspěšně svoji technologii testovala a dokázala pomocí zvukových vln odlišit tyto rozdíly.

„Vzhledem k tomu, že tato nová technologie nevyžaduje konkrétní aktivity, jako je například skenování části těla přes ověřovací zařízení, tak to umožňuje cestu v rámci kontinuální autentizace. Stačí se pohybovat běžně v práci a nošením sluchátka v uchu dochází k autentizaci,“ oznámil řekl Shigeki Yamagata, který je generálním ředitelem laboratoří pro zpracování informací a médií ve společnosti NEC Corporation.

Tyto sluchátka nejen mohou zvýšit zabezpečení, ale jsou schopné v případě potřeby poskytovat i klasické hlasové a komunikační služby.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762