Díky zvukové vodivosti kostí můžete telefonovat pomocí vašeho prstu

Poslední dobou se začaly na trhu objevovat sluchátka, která využívají zvukovou vodivost kostí. V podstatě se jedná o zařízení, které k přenosu zvuku využívají kosti v blízkosti vnitřního ucha. To umožňuje přenášet zvuk uživateli, aniž by to někdo jiný slyšel. Technologická společnost Origami Labs se rozhodla tuto technologii posunout dál a navrhla prsten Orii, který využívá zvukovou vodivost kostí. Stačí, abyste si umístili prsten na svůj oblíbený prst a ten poté stačí přidržet u ucha, když budete chtít telefonovat nebo komunikovat s vaším chytrým telefonem.

Služba Orii funguje podobně jako ostatní inteligentní zařízení tak, že se propojí s telefonem pomocí Bluetooth. Když vám někdo začne volat, tak prsten začne vibrovat a rozsvítí se na něm dioda. Aniž byste museli vytahovat telefon, tak stačí přiložit prst k uchu a začít hovor, jako by se jednalo o telefon. A co víc, prsten je vybaven dvojicí mikrofonů, která potlačují okolní šum, aby se zabránilo ke zhoršení kvality hovoru.

Součástí je také aplikace, kde si můžete navolit, jaká oznámení chcete dostávat prostřednictvím prstenu. Zároveň slyší na příkaz „Orii“ (podobně jako Siri nebo Google), takže prstenu můžete zadat úkol, aby například přeložil konkrétní větu do jiného jazyka.

Voděodolný prsten je navíc odolný i proti škrábancům. Origami Labs v tuto chvíli plánuje vyrábět prsteny Orii ve třech různých barvách: pískované stříbro, kovová tmavě šedá a matná černá. V tuto chvíli jej můžete pořídit na Kickstatreru, kde už se překročila hranice 30 000 dolarů a zbývá 23 dní. Pokud se výroba nezdrží, tak by se zákazníci mohli dočkat již v únoru 2018.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762