Becherovka vydala limitovanou edici lahví s termochromatickou vrstvou

V rámci soutěže Obal roku 2017 získala ocenění i limitovaná edice půllitrových lahví Berechovka, kterou navrhla agentura Fiala & Šebek Visual Communications. Na etiketě jsou prozrazeny čtyři z více než 20 bylin a koření tajné receptury, kterou znají na světě jen dva lidé.

Design částečně poodhaluje unikátní tajnou recepturu představením vybraných bylin, každá etiketu jednu. Použité technologie pomáhají vtáhnout spotřebitele do příběhu a část skrytého tajemství odhalit až posléze, doma při konzumaci, protože k odhalení je potřeba lahve dobře namrazit (nízká teplota Becherovce sedí nejlépe). Když lahve vytáhnete z mrazáku, tak na etiketách spatříte český název ingredience a zemi, odkud daná ingredience pochází. Máte tak možnost objevit Achillea Millefolium, Eugenia Caryophyllus, Cinnamomum Aromaticum a Hyssopus Officinalis. První tři zmíněné jsou běžně v prodeji a čtvrtá je k dispozici pouze v Muzeu Jana Bechera v Karlových Varech.

V rámci výroby byla použita unikátní kombinace tiskových technologií. Oproti standardní alukett etiketě se použila autenticky tradiční a ekologičtější papírová v kombinaci s tiskem včetně dvou přímých barev, se dvěma různobarevnými horkými ražbami pro dosažení prémiové hodnoty a speciální, „neviditelnou“ termochromatickou barvou, která až po vychlazení lahve odhalí nedopovězenou část tajemného příběhu.