Nové a vylepšené Google Glass se vrací jako nástroj pro firmy

Chytré brýle Google Glass byl poprvé představen v roce 2013, ale o dva roky později byl ukončen jejich prodej. Tehdy se zdálo, že se jedná o revoluční projekt, který se stane budoucností, ale trh nejspíš v té době nebyl na brýle připraven. Společnost však nezahodila celý projekt do koše a experimentální pobočka Alphabet X pokračovala ve vývoji těchto brýlí v rámci využití v byznysu, kde se ukázalo, že původní Google Glass měly potenciál.

Nová a vylepšená verze brýlí nese název „Enterprise Edition“ byla představena minulý týden. Design je nyní pohodlnější a používá silnější materiály, aby odolaly náročnějším podmínkám na pracovišti. Brýle mají také větší displej, rychlejší procesor a lze je složit.

Společnost uvedla, že spolupracuje s více než 30 partnery na vývoji softwaru a obchodních řešení pro pracovníky, kteří používají Google Glass. Brýle se ukázaly jako obzvláště užitečné v oblastech jako jsou výroba, logistika, služby v terénu a zdravotnictví, kde si jejich nositelé mohou nechat od brýlí poradit a získat další potřebné informace, zatímco jsou jejich ruce zaneprázdněné. To byl důvod, proč Google přerušil jejich prodej na začátku roku 2015, aby mohli v tichosti pokračovat v jejich dodávání společnostem jako jsou GE, Boeing a DHL.

Ve společnosti AGCO, která se zaměřuje na výrobu zemědělských strojů, začali zaměstnanci používat brýle Glass Enterprise Edition, aby během sestavování strojů snížili dobu trvání, která zabírala prohlížením návodů, zapisováním do počítačů a kontrolování seznamů. Společnost uvádí, že díky brýlím se snížila doby trvání výroby strojů o 25 procent a doba strávená kontrolou dokonce o 30 procent.

V oblasti zdravotnictví spolupracují s doktory z Dignity Health v Kalifornii. Zde mají v brýlích nainstalovanou aplikaci, která funguje jako „zapisovatel“. Doktor během konzultace nepoužívá počítač, aby zapisoval poznámky, protože na pozadí brýle zapisují veškeré poznámky, zatímco doktor svobodně komunikuje s pacientem. Což nejen zlepšilo kvalitu péče, ale také to snížilo administrativní práci lékařů ze 33 procent celkové pracovní doby na 10 procent.

V současné době není známa cena nového modelu ani nejsou nikde informace o tom, zda společnost plánuje opět uvést brýle veřejnosti na trh. Společnost Alphabet v tuto chvíli uvádí, že Enterprise Edition bude k dispozici dalším podnikům v rámci jejich sítě partnerů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762