Toto zařízení dokáže odhalit skutečné emoce zákazníků

Co zákazníci přesně chtějí? Společnosti investují hodně peněz do výzkumů, aby dokázaly najít odpovědi na tuto otázku. Naštěstí se objevila nová technologie v podobě senzoru Moxo, který by mohl vše zjednodušit. mPath spadá pod MIT Media Lab, která přišla s nositelným nástrojem pro shromažďování emocí zákazníků, aby zjistili přesně, jak se cítí v souvislosti s určitými produkty a službami. To umožní společnostem vytvářet lepší služby a produkty.

Senzory snímají napětí a tím dokážou přesně zjistit, kdy zákazník něco podvědomě cítí. Technologie vypadá jako chytré hodinky, které se umístí na zápěstí potenciálního zákazníka. Bezdrátově měří jakoukoliv změnu pokožky a tím mohou zjistit, zda zákazník prožívá stres, nebo se nudí. Aby byli ve firmě mPath ještě přesnější, tak vyvinuli proces zvaný emototyping, během kterého v podstatě využívají ještě kamery GoPro pro snímání celkového chování a brýle na sledování pohybu očí. To umožní ještě přesnější určení pocitů zákazníka.

Na webových stránkách lze nyní najít zajímavé výzkumy. Například, když zaměstnanec přistoupí k zákazníkovi, aby mu poskytl pomoc, tak tím ohrozí potenciální zájem zákazníka o zboží. Mezi klienty už je i Google, který toto zařízení používá, aby získali potřebné informace v rámci jejich průzkumů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762