Toto terárium inspirované Amazonským pralesem dokáže filtrovat vodu

Inspirován hindským rčením „Naplníme oceán, kapku po kapce.“ se designér Pratik Gosh pokusil vyřešit problém s nedostatkem čisté vody. Přírodní jevy natolik fascinovaly postgraduálního studenta z Royal College of Art, že postavil miniaturní deštní prales. Tento filtrační systém využívá stromy, aby filtrovaly špinavou vodu a udělaly z ní vodu pitelnou.

Systém Drop by Drop je takové skleněné terárium, kde jsou listnaté rostliny. Terárium je vakuově uzavřené, takže v něm lze regulovat tlak a zabrání se úniku vlhkosti. Systém funguje na bázi biotického „lesního čerpadla,“ podle kterého údajně v Amazonii pracují stromy, které přispívají k cirkulaci vody v okolí. Rostlinná vlákna fungují právě jako přírodní filtry, takže se tak zbavují nečistot.

V této miniaturní verzi deštného pralesa trvá přibližně 12 hodin, než získáte sklenici vody. Takže se to může zdát v reálném světě jako velmi pomalé, ale v tomto projektu může být potenciál.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762