Nové album od Radiohead skrývá aplikaci, kterou spustíte jen na ZX Spectrum

Pokud by se vyhlašovala soutěž o nejlepší autory easter eggů (Skrytá a oficiálně nezveřejněná věc, funkce, či vlastnost, která má za úkol pobavit zkušenější uživatele. Většinou se vyvolává jiným způsobem, než přes tradiční funkce.), tak by kapela Radiohead vyhrála nejvyšší ocenění.

Kapela vydala nové speciální album, které oslavuje vydání jejich slavného alba „OK Computer,“ jenž vyšlo před 20 lety. Toto album OKNOTOK obsahuje mimo jiné audiokazetu C90, která obsahuje 90 minut demo songů. Ale ke konci pásky můžete zaslechnout řadu digitálních zvuků, které jakoby signalizovaly konec kazety. Nicméně uživatel webu Reddit je identifikoval jako zvuky, které pocházejí z počítače ZX Spectrum z počátku 80. let minulého století, spolu s programovým souborem. YouTuber OooSLAJEREKooO se tedy pokusil rozjet tento program pomocí emulátoru ZX Spectrum a na výsledek se můžete podívat ve videu níže.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762