Kolik by stálo navštívit všechny filmové lokace ze seriálu Hra o trůny?

Hra o trůny je jeden z nejsledovanějších současných televizních seriálů, který se natáčí na několika místech v Evropě a v Americe. Cestovní srovnávací vyhledávač liligo.com si položil otázku, kolik by stálo navštívit všechna ta místa, kde se seriál natáčí. Vzal v úvahu čas strávený cestováním a náklady s tím spojené.

Vzhledem k tomu, že seriál se natáčí na několika místech napříč devíti státy, kdy produkce má centrálu umístěnou v irském Belfastu, tak lze očekávat, že náklady na cestování do všech míst budou docela velké. Nicméně liligo se pokusil najít tu nejrychlejší a nejlevnější trasu a celkové náklady na takový výlet se vyšplhaly přibližně na 2,465 dolarů. Na první pohled se to může zdát hodně, ale není to tak drahé vzhledem k tomu, kolik zastávek si uděláte.

Mezi destinacemi najdete Island, kde mnoho scén natáčel Jon Snow se svou Noční hlídkou, Španělsko, kde se město Sevilla proměnilo v poloostrov Dorne. Skotsko, kde se hrad Doune proměnil na Zimohrad. A další destinace jako jsou Severní Irsko, Chorvatsko, Maroko, Malta, Los Angeles a Calgary.

Jelikož liligo.com má přístup k datům, co uživatelé vyhledávají, tak si všimli zvýšeného zájmu o tato místa. A co se týče času stráveným objevováním těchto míst, tak výlet se odhaduje na necelý měsíc s tím, že čas strávený samotným cestováním by nejkratším způsobem trval 3 dny, 20 hodin a 24 minut.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762