Jak firmy mohou benefitovat z wearables technologie

Vzhledem k tomu, že se wearables technologie stává více populárnější, tak se firmy rozhodly z různých důvodů dávat tato zařízení svým zaměstnancům. Vyplývá to z průzkumu PWC, který mimo jiné uvádí, že by 72 % zaměstnanců bylo rádo používalo nositelnou elektroniku, kterou by jim poskytl jejich zaměstnavatel a umožnil by zaměstnavateli shromažďovat jejich osobní údaje. Přestože tyto wearables nejsou zcela levné, tak jejich přínos zaměstnavatelům může výrazně převážit náklady. Proto v tomto článku najdete několik příkladů, jak může wearables technologie pomoc na pracovišti.

Vybavte zaměstnance fitness trackery ke zlepšení jejich zdraví

Zařízení jako je Fitbit může být investicí, která pomůže zlepšit zdraví a spokojenost zaměstnanců. Navíc se zaměstnanci budou cítit dobře, protože jim bylo zařízení nabídnuto zdarma. Zaměstnavatelé tím totiž dávají najevo, že pečují o jejich osobní pohodu. Některé společnosti se dokonce rozhodly vytvořit soutěže nebo nějaký systém odměn, aby motivovaly své zaměstnance k pohybu. V některých případech zaměstnavatelé využívají data k vyjednávání nákladů na zdravotní pojištění s pojišťovnami, nebo nabízejí zaměstnancům levnější zdravotní pojištění, protože se o sebe starají. Logika za tímto systémem je jednoduchá. Zdraví zaměstnanci jsou více produktivnější a jsou méně na nemocenské.

Vytvořte lepší firemní kulturu pomocí wearables technologií

Kromě zdravotních a wellness benefitů umožňují tato zařízení si vytvářet cíle a spolupracovat s kolegy na splnění těchto cílů. Fitbit například přidal funkci, která podporuje angažovanost několika členů v týmu, tím se buduje užší kolektiv.

Prevence pracovních úrazů

Snickers Workwear vytvořil produkt Tracker-1, který je určen k ochraně lidí, jenž vykonávají fyzicky náročné práce. V rámci průzkumu bylo zjištěno, že většina z těchto pracovníků bojuje s bolesti zad a koleny. Proto Snickers Workwear začal vyvíjet wearables zařízení, které může být připojeno k pracovním kalhotám, aby shromažďovalo údaje o faktorech, jako jsou hladina hluku, nárazy kolena a teplota. Tento projekt zvyšuje povědomí o možných zdravotních rizicích a problémech na pracovišti.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762