Tyto chytré rukavice dokážou překládat znakovou řeč v reálném čase

Americkou znakovou řeč lze nyní překládat do digitálního textu v reálném čase. Výzkumníci z UC San Diego dokázali vyvinout inteligentní rukavice, které usnadňují tuto celkovou komunikaci. Náklady na výrobu těchto rukavic jsou nižší než 100 dolarů. V podstatě se nacházejí dva senzory na každém prstu a jeden senzor na palci. Tyto snímače jsou schopny zaznamenat jakoukoliv změnu elektrického odporu při pohybu prstu během komunikace.

Každé písmo má totiž jinou kombinaci elektrického odporu a malý počítač na rukavici dokáže rozeznat, jaké písmo se snaží uživatel říct. Poté je řeč přeložena pomocí Bluetooth to chytrého telefonu nebo počítače, kde se zobrazuje jako digitální text.

Krása těchto rukavic skví v tom, že je poměrně levná a nepotřebuje žádné kamery nebo infračervené senzory k překladu. Tyto inteligentní rukavice poskytují snazší způsob, jak mohou lidé komunikovat znakovou řečí k těm, kteří jí nerozumí.

image sources

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762