Fotografka použila kamery vozu Volvo k pořízení pouličních fotografií

Automobilka Volvo v rámci své další kampaně spolupracovala s fotografkou a trojnásobnou držitelku Pulitzerovy ceny Barbarou Davidsonovou. Ta se rozhodla využít nový vůz Volvo XC60 k pořízení 30 fotografií. Davidsonová použila detekční kamery chodců a cyklistů k pořízení pouličních fotografií ve městě Kadaň. Je to poprvé, co fotograf použil pouze vybavení auta ke své tvorbě.

Volvo’s new XC60 becomes camera in the hands of Pulitzer Prize-winning photographer

Výstava měla premiéru v galerii Canvas Studios, která je v Londýně, ale bude putovat do dalších zemí v průběhu celého roku 2017. Barbara Davidsonová na spolupráci kývla, protože má s vozy Volvo zkušenosti. V dětství totiž zažila vážnou dopravní autonehodu, kdy byla v autě, které se převrátilo na střechu, což by za běžných okolností v tu dobu bylo smrtelné, ale později jí bylo řečeno, že přežila právě díky tomu, že byla ve voze Volvo.

Její zkušenost vedla právě k tomuto projektu, kde spojuje umění a bezpečnost lidí za použití technologie Steer Assist, kterou Volvo vylepšilo, aby vůz převzal velení, když hrozí ke kolizi s chodcem nebo cyklistou, popřípadě s vozidly, které se mohou nacházet v mrtvém úhlu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762