Coca-Cola chystá automaty s umělou inteligencí

Nakupování Coca-Coly bude o něco zábavnější. Podle Grega Chambers, globálního ředitele digitálních inovací ve společnosti Coca-Cola, brzy vyzkouší automaty příští generace, které budou poháněné umělou inteligencí.

Nové automaty budou pracovat s aplikací a umožní tak více možností. Prostřednictvím této aplikace budou moci zákazníci objednat jakýkoliv nápoj Coca-Cola pro sebe nebo někoho jiného, kdo je poblíž automatu. Samotné automaty mohou mít vlastní „osobnost“ v závislosti na jejich poloze, takže třeba automat na škole může být více zábavnější, zatímco automat v nemocnici bude zejména o užitečnosti a funkčnosti. Firma tak chce udělat proces získávání nápoje zábavnějším, stejně jako je jeho konzumace.

Podle Chamberse se nové stroje budou zkoušet v příštích dvou týdnech na vybraných školách ve Spojených státech a také na vybraných místech v Astrálii a Novém Zélandu. Jelikož v poslední době klesá spotřeba sodových nápojů, tak touto aktivitou chce společnost nejen zlepšit uživatelskou zkušenost, ale získat i řadu informací o nákupních návycích uživatelů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762