Zařízení, které udržuje květinu naživu, pokud denně cvičíte

Někdy je obtížné se přesvědčit ke cvičení, když každý den pracujete v režimu 9-5. Jen-Hsien Chiu, absolvent školy Royal College of Art, se rozhodl přesvědčit lidi, aby častěji cvičili tím, že tak udrží rostlinu při životě. Projekt Phabit vznikl jako součást programu Innovation Design Engineering.

K posouzení správného výzvy si uživatel musí projít osobnostním kvízem, na základě které je rozdělen do jedné ze čtyř kategorií a dostává úkoly, které mu zlepší návyky. Kromě toho aplikace monitoruje kondičku a pohyb uživatele ke sledování, kde se člověk nachází a jak moc je aktivní. Pokud splní své cíle, tak rostlina uvnitř speciální nádoby je vystavena slunečnímu světlu a dostane přísun vody. Pokud cíl není splněn, tak je rostlina vydána na pospas a s největší pravděpodobností zahyne na zanedbávání uživatele.

Autor projektu se rozhodl vybrat rostlinu, protože k ní si člověk vybuduje větší vztah než k nějakému digitálnímu zvířeti, kterému nic nehrozí. Proto je větší šance, že člověk bude tvrdě cvičit, aby se mohl o květinu starat a udržel ji naživu. Jinak se v případě neúspěchu budou cítit více provinile. V tuto chvíli Phabit není možné koupit, protože zatím není zařízená automatizace nastavení, aby se individuální člověk mohl napojit s telefonem na květinu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762