Ticketmaster začne používat zvukové vstupenky na akce

Technologie lístků a jízdenek se za posledních pár let dramaticky změnila. A to zejména díky chytrým telefonům. Ticketmaster je služba, která nabízí online prodej lístků a je jedním z průkopníků v tomto odvětví. Nyní oznámili novou metodu, která umožní lidem vstup na různé akce. A tou metodou je „zvuk“.

V rámci partnerství se společnosti Lisnr, která se zaměřuje na audio data, se rozhodli nabídnout držitelům vstupenek přístup na akce pomocí bezdrátových technologií a to včetně RFID, NFC a zvuku. Ultrazvuková technologie přenáší data z jednoho zařízení do druhého, a to výhradně pomocí zvuku. Způsob, jakým to funguje, je jednoduchý: váš chytrý telefon vysílá zvuk v rozmezí 18,75-19,2 kHz (což je mimo dosah lidského sluchu) a když jej umístíte pod speciální skener u vstupu na akci, tak bude váš lístek ověřen.

Digitalizace vstupenek je nejen ekologicky šetrný, ale také umožňuje prodejcům zjišťovat informace, kdo se účastní jejich představení. Poskytuje také možnost vidět, jakým způsobem se přenáší lístek od zákazníka ke zákazníkovi a snižuje nelegální prodej lístků. V tuto chvíli zatím nebylo oznámeno, kdy a kde začne Ticketmaster tento nový systém používat naplno.