Dva studenti se snaží inspirovat mladé, aby navštěvovali národní parky

Mladí našli zábavu v chytrých telefonech a do přírody už moc nechodí. Tím trpí národní parky, které ztrácejí finanční prostředky a půdu. To si uvědomili dva studenti NYU a rozhodli se vyzkoušet rozjet projekt, který získá mladou generaci k tomu, aby ocenila přírodu a podpořila úsilí o její zachování. Všechno to začalo školním projektem, kde v rámci studie National Geographic zjistili, že 71 procent lidí ve věku 18-24 let nikdy nenavštívilo národní park. Studenti Eric Hu a Jimi Stin na základě toho udělali ještě jeden průzkum mezi svými spolužáky a poté se rozhodli udělat projekt, který mladým dokáže, že cestování do národních parků může být levné, vzrušující a naprosto dostupné pro všechny. Projekt nazvali NatPAC, což je zkratka pro National Parks Artist Collective.

Toto léto plánují partnerství se značkami k získání produktů, které se jim budou hodit na cestách. Celý projekt plánují natáčet a dokumentovat, aby mohli představit 200 umělců, které poznají cestou. Jako studenti interaktivních médií chtějí Eric Hu a Jimi Stine využít svých dovedností, aby získali ostatní na svou stranu, co se týká životního prostředí. V rámci testování zkusili jeden čtyřtýdenní výlet z NYC do San Franciska, během kterého byli stopni utratit méně něž 250 dolarů, což jen dokazuje jejich tvrzení, že cestování je cenově dostupné.

Jejich výlet budete moci sledovat prostřednictvím Instagram účtu @ericlhu a @jimistine, kde budou představovat různé umělce a jejich vztah k národním parkům.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762