YouTube přišel s vlastním fontem zvaným YouTube Sans

Když společnost Google debutovala v roce 2015 se svým vlastním fontem Product Sans, tak jí to pomohlo k tomu, aby se značka stala jednotnější v celé řadě různých produktů od Google. Nyní YouTube dělá to samé a zavedl font YouTube Sans, aby se mohl používat napříč rostoucímu počtu služeb, které se točí kolem YouTube.

Font vyvinula brandingová agentura Saffron ve spolupráci s UX týmem z YouTube a je navržen tak, aby vyjádřil jedinečnou estetiku YouTube, který kombinuje přívětivý svět platformy s odvážným světem filmů a zábavy, který rapidně expanduje. Písmo bylo vyvinuto speciálně s ohledem na YouTube TV a premiéru si zažilo při zahajovací akci YouTube TV v Los Angeles.

Linie fontu vycházejí z tvaru zaobleného „play button“ tlačítka, přičemž řezy jsou v kontrastu s ostrými úhly šipky. Rodina písma navíc obsahuje light, regular a bold varianty, které nabízejí širokou škálu použití a byly digitálně optimalizovány tak, aby byly čitelné ve velkých i malých velikostech. Samotné YouTube logo získalo i vlastní znak, který lze zadat skrze klávesnici.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762