Best Buy přišel se službou, která pomáhá monitorovat seniory žijící o samotě

Ne všichni mohou být připraveni na to, že se v dospělosti budou muset starat o své rodiče, kteří budou potřebovat péči. Proto se obchodní řetězec Best Buy rozhodl v městečku Twin City v americké Minnesotě spustit službu „inteligentního bydlení“ s názvem Assured Living (Zajištěné bydlení).

Než se rodina zaváže sjednat službu Assured Living, tak zaměstnanec Best Buy nejdříve poskytne bezplatnou konzultaci, během které určí, jaké zařízení je dobré použít a kam jej umístit. V nabídce jsou jednoduché kamery, pohybové senzory až po přístroje, které se dokážou naučit rutinu člověka. Na základě toho lze snadno a rychle informovat rodinu o všech významných změnách. Toto zařízení se připojuje k chytrému telefonu a posílá notifikace, když se objeví něco nezvyklého.

Cena se odvíjí v závislosti na tom, kolik zařízení rodina bude potřebovat. Může se pohybovat až kolem 1000 dolarů. Nicméně samotná služba Assured Living stojí 1 dolar denně.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762