Tyto krásné knihy jsou ve skutečnosti podcasty

Popularita podcastů se v poslední době výrazně zvýšila, ale dá se říct, že se jejich prezentace víceméně nezměnila. Proto se to umělec Seung Tae Oh rozhodl změnit a vytvořil experimentální fyzický prostor pro podcasty v rámci svého absolventského projektu pro Royal College of Art.

Vzal tři nejpopulárnější podcasty Seriál od NPR, It’s Your Universe od časopisu TIME a 99% Invisible od Radiotopia, z nich poté vytvořil tři různá díla. Pro podcast Seriál vytvořil dvě knihy, které obsahují složky a fotografie z každého případu spolu s reproduktorem vyrobeným z lepenkové krabice. Pro podcast It’s Your Universe se rozhodl každou planetu změnit v kouli, přičemž každá odpovídá gravitačnímu zatížení každé planety. Na spodní straně najdete QR kódy, které vás odkážou k dané epizodě. Podcast 99% Invisible se změnil v řadu brožur s doplňkovým materiálem odpovídajícím jednotlivým epizodám spolu s QR kódy k poslechnutí epizody.

Oh chtěl prostřednictvím projektu zkoumat vztah mezi posluchačem a podcastem tím, že vytvoří něco fyzického, co může posluchač držet v rukou a sdílet. Navíc s fyzickými prvky lze k podcastu poskytnout více doprovodných informací. Každý design je tak přizpůsoben samotnému podcastu a to pomocí různých médií, které nejlépe posílí zážitek z poslechu.