Platforma edukuje lidi, jak hledat divoké jídlo

Renomovaný dánský šéfkuchař René Redzepi je znám nejen svým kuchařským uměním (vede restauraci Noma, která obdržela od časopisu Restaurant čtyřikrát ocenění za nejlepší restauraci na světě), ale i jeho schopností nalézat lesní ovoce, které není snadné najít. Své znalosti se rozhodl přenést do aplikace zvané Vild Mad, která umožňuje uživatelům identifikovat různé druhy jedlých rostlin v různých prostředích a v různých obdobích. Cílem šéfkuchaře je přimět lidi, aby hledali nejen pro zábavu, ale získali tak užitečné životní dovednosti.

Aplikace obsahuje informace o několika místech po celém světě. Uživatelé, kteří žijí u oceánu nebo poblíž lesa, mají přístup k průvodci hledačů. Ale i lidé žijící ve městě si zde najdou své. Například učí o různých potravinách jako jsou například divoké jahody. Aplikace vyzývá uživatele, aby hledali, cítili, objevovali a jedli potravu, která je těžko dohledatelná. V aplikaci jsou samozřejmě i recepty na vaření.

Redzepi se domnívá, že hledání potravy je nejlepší způsob, jak poznat přírodu a jak důležité jsou dovednosti jako je gramotnost. Tato aplikace je jen jedním ze způsobů, kterým si chce získat lidi na svou stranu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762