Robotický plukovník Sanders přijímá objednávky v KFC

KFC je v Americe známý svými podivnými marketingovými kampaněmi. Mohli jsme se setkat s opalovacím krémem, který voní jako smažené kuře. Nebo tu byl i software na rozpoznávání obličeje, který doporučuje objednávky svým hostům. Nicméně aktuální kampaň pro „Národní den smažených kuřat“ nastavuje opět laťku. H.A.R.L.A.N.D (Human Assisted Robotic Linguistic Animatronic Networked Device) je robot, který přebírá objednávky od hladových zákazníků v rámci drive-thru a mluví hlasem plukovníka Sanderse.

Robot vznikl ve spolupráci s agenturou Wieden+Kennedy a jejich in-house inženýrským týmem The Lodge. Nejedná se však o jednorázovou aktivitu, H.A.R.L.A.N.D prý již byl používán k přijímání objednávek na skutečném místě v KFC. Ale zatím nikde nejsou informace, kde robota zavedou dál.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762