Netflix spustil lekce španělštiny promující seriál Narcos

Když fanoušci po celém světě komunikují prostřednictvím meme z určitého seriálu, tak se dá s jistotou říct, že se seriál stal kultovní záležitostí. Narcos od Netflixu je jeden z takových kultovních seriálů. Vypráví životní příběh kolumbijského narkobarona Pabla Escobara. Proto se Netflix spojil s reklamní agenturou We Are Social, aby vytvořili interaktivní učebnici španělštiny “Parla come el Patrón” (Mluvte španělsky jako El Patron), která vás naučí důležitá slova s fráze ze seriálu.

Tato učebnice je součástí aplikace Babbel, která nabízí svým uživatelům po celém světě výuky jazyka. Uživatelé mluvící anglicky, francouzsky, německy, italsky, portugalsky a švédsky se mohou naučit španělštinu jinak než obvykle. Aplikace nabízí scény ze seriálu a je navržena tak, aby zvýšila povědomí o druhé sezóně tohoto seriálu. Což se pravděpodobně povedlo. Tato lekce španělštiny již není k dispozici, ale níže se můžete podívat, jak to celé fungovalo. Krásně ukazuje způsob, jak mohou televizní stanice pracovat s fanoušky, i když je jejich hlavní jazyk zcela odlišný.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762