Kapesní laboratoř pomáhá cyklistům trénovat na závody

Cercacor je výrobce zařízení Ember, které monitoruje hemoglobin ve vašem těle. Spojil se s cyklistickým týmem LottoNL-Jumbo a poskytl zařízení všem jezdcům. Jedná se tak o první cyklistický tým, který používá Ember k pravidelnému a neinvaznímu sledování tepové frekvence, hemoglobinu a kyslíku v těle.

Ember je kapesní laboratoř, která umožňuje sportovcům rychle a levně měřit reakci těla na délku trvání a intenzitu tréninku, dobu zotavení, stoupání a další informace. Ember dále měří hemoglobin, obsah kyslíku, saturaci kyslíku, perfuzní index, frekvenci tepu a rychlost dýchání. Výsledky dostanete přibližně za 30 sekund. Uživatelé tak mohou vidět, jak se tyto údaje mění na základě aktivit, aby lépe porozuměli tělu a získali klíčové informace, aby mohli zefektivnit trénink.

Zařízení je menší než chytrý telefon a používá světlo, které sportovcům umožní rychlý a snadný přístup ke klíčovým údajům o jejich těle. Uživatelé mohou aplikaci Ember stáhnout na svůj telefon nebo tablet, který se připojuje k zařízení prostřednictvím technologie Bluetooth a umožňuje sportovcům a trenérům prohlížet, vytvářet historické záznamy, segmentovat a sledovat jejich kolektivní data.

Tým si toto zařízení mohl vyzkoušet během tréninku na Tour de France a nemohli si to vynachválit. Díky datům se totiž dokázali vyhnout přetrénování a efektivněji fungovat.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762