Bezžidlová židle pro pracovníky v továrnách

Designérská firma Sapetti navrhla nositelnou ergonomickou židli, nazvali ji „Chairless Chair“, což by se dalo přeložit jako bezžidlová židle a je zejména pro pracovníky v továrnách, kteří musí v zaměstnání stát po celou směnu. Židli postavila podle návrhu švýcarská společnost Noonee a tento exoskeleton vám umožní se volně pohybovat a zároveň vám nabízí podporu při ohýbaní, dřepění a opírání.

Myšlenkou Chairless Chair je zlepšit ergonomické prostředí pro zaměstnance pomocí zařízení, které pomůže udržet pozici těla a také zabrání náročnému namáhání se či zranění na pracovišti. To by zároveň mělo zajistit lepší pracovní podmínky pro starší zaměstnance.

Rám sedadla lze nastavit tak, aby vyhovoval nejrůznějším typům a výškám těla, a může být osazen bezpečnou obuví pro práci. Konstrukce je vyrobena převážně z umělých plastů jako je polyamid, které byly vybrány pro svou lehkou a trvanlivou povahu. Při vytváření ergonomické struktury spolupracovali designéři společnosti Sapetti se zaměstnanci z automobilových společností, jako jsou Audi, Seat, Škoda, Daimler, BMW a Renault, aby pochopili potřeby pracovníků na továrně.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762