Nástroj, který vám umožní vnímat hudbu skrz pokožku

Designérka a inženýrka Marie Tricaud vystudovala obor Innovation Design Engineering na londýnské Royal College of Art. Její poslední práce vám umožní vidět, jak vaše kůže reaguje na hmatovou kompozici. Touché je přístroj vyrobený ze sedmi podložek, které lze umístit na konkrétní místa na těle v libovolné kombinaci. Tím vytvoříte pulzující síť na vašem těle.

Touché nabízí kreativní nástroj pro umělce a posluchače, kteří chtějí zkoumat kombinaci zvuku a dotyku. Vibrační smyčky a teplotní melodie se přenášejí po vašem páteři, přičemž každá podložka obsahuje motor, který umožňuje zvýšení intenzity a frekvence. Jsou také vybaveny teplotním prvkem, takže různé prvky hudby mohou být přenášeny na kůži jako melodie či beat. Podložky jsou navíc nezávislé, takže mohou být na kůži aplikovány různými kombinacemi.

Barevné označení umožní umělci ukázat, jakým způsobem je jejich kompozice zaznamenána a posluchači jej tak mohou více prožívat. Současný prototyp zatím využívá kabely, ale podložky by měly nakonec komunikovat bezdrátově.

Touché lze přehrávat živě prostřednictvím rozhraní, které umožňuje kompozici ovládat, nahrávat a upravovat skrze hudebního softwaru Ableton. Takže můžete propojit jakoukoliv MIDI klávesnici k ovládání podložek. Třeba se to příští rok objeví na nějakých letních hudebních festivalech.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762