Zelená stěna čistí vzduch o výkonu 275 stromů

Německá technologická společnost Green City Solution si dala za cíl snížit znečištění ovzduší ve městech. Vytvořili speciální stěnu o výšce 3,6 metru, která přináší lesy do města, protože jedna stěna má čistící efekt jako 275 stromů.

Tato vertikální zelená stěna nese název CityTree a je poháněna solárními panely, aby byla zajištěna cirkulaci vody. Díky tomu systém vyžaduje údržbu jen několik hodin ročně. Navíc obsahuje několik senzorů, které upravují různá nastavení, aby byly rostliny připraveny na všechny typy povětrnostních podmínek. Stěny jsou navíc multifunkčního rázu, protože inzerentům nabízí digitální informační displej, mohou disponovat lavičkou, Wi-Fi sítí a také lze z nich udělat nabíjecí stanici elektrických kol.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762