Nezničitelná mikina, která bude žít déle než vy

Trvanlivost není něco, s čím byste se potkali ve světě módy. Tam se trendy mění každým rokem a loňská kolekce už je pro mnohé out. Nicméně módní značka Vollebak se rozhodla udělat mikinu tak odolnou, že si autoři myslí, že vás přežije.

Proto ji příhodně nazvali 100-Year Hodie a vyrobili ji z velmi silných, tepelně odolných aramidových vláken, které se běžně používají v kosmické a vojenské oblasti. Materiál dokáže odolat teplotám od 300 °C do -200 °C, se kterými se můžete setkat na planetách Mars či Merkur. Proto autoři garantují „multiplanetární záruku“ pro budoucí cestovatele.

Ale teď zpět na Zemi. Vollebak garantuje, že mikina přežije nejméně 2,000 vyprání, 4,000 nošení a 100 nehod. Aby to dokázala, tak o tom natočila film, kde mikina je vláčena vysokou rychlosti po asfaltu, přes kameny a řeky.

Barva každé mikiny je také unikátní, protože aramidová vlánka jsou v surovém stavu bledě žlutá. Poté si projdou barvivem a poté se vlivem slunečních paprsku ztmavují do odstínu okru. Tento proces trvá déle než dva roky, což znamená, že žádné dvě mikiny nebudou vypadat přesně stejně.

Mikinu si můžete pořídit na webu Vollebak za 295 dolarů a je dodávána ve dvou barvách. Originální žluté, nebo zbarvené černé.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762