Tvůrci projektu High Line Park vytvořili platformu, která zabraňuje gentrifikaci

Někteří z vás možná znají příběh skrývající se za projektem High Line Park v New Yorku, v rámci kterého se proměnila původně nepoužívaná nadzemní vlečka pro vlaky v krásný park a prostor pro veřejnost. Pomohli tomu dva obyčejní lidé, kteří se v tu dobu neznali, ale bydleli poblíž. Joshua David a Robert Hammond se rozhodli založit spolek Friends of the High Line, aby přesvědčili ostatní, že by byla škoda odstranit tuto stavbu a že stojí za to ji zachovat (Adam Gebrian tomuto projektu věnoval jednu epizodu z pořadu Gebrian versus).

Aby pomohli budoucím projektům, které hledají řešení pro nevyužité prostory a vyhnuli se stejným problémům, tak zakladatelé spolku Friends of High Line založili novou organizaci s názvem High Line Network. High Line Network představuje projekty, které se snaží o změnu a pomáhají jim s problémy, se kterými již mají Friends of the High Line zkušenost.

High Line Network nyní komunikuje s 19 dalšími projekty ve Americe.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762