Chytrý zvonek pro cyklistky, který uslyší i řidiči v autech

Jak nejlépe udělat cesty vhodné (a hlavně bezpečné) pro cyklisty i auta? Polská pojišťovna AXA se pokusila najít řešení ve formě chytrého zvonku Smart Bell. Tento zvonek vysílá po cinknutí signál, který je slyšet v autorádiích.

Společnost AXA využívá tento inteligentní zvonek vybavený rádiem ke zvýšení prodeje pojištění jízdních kol. Kola na cestách nevydávají zvuk jako auta, takže cyklisti jsou o to víc zranitelnější na silnicích a navíc řidiči, kteří poslouchají hudbu v autě nemají šanci slyšet zvuk zvonku na kole.

Po cinknutí se chytrý zvonek pomocí RDS technologie ozve v rádiových systémech ve vozech poblíž zvonku. Takže i když řidič přehrává hudbu, tak zvuk zvonku naruší systém. Společně se zvonkem je ke kolu přiděláno zadní světlo, které zvyšuje intenzitu v případě zazvonění, aby si jej auto všimlo.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762