Nový inhalátor pro děti s astmatem chce odstranit sociální stigma

Astma je výsledkem chronického zánětu dýchacích cest, který postihuje přibližně 25 milionů lidí, což je zhruba osm procent celé populace. Většinou se astma projeví v dospělosti, nicméně velké procento dětí trpí tímto chronickým respiračním onemocněním. Přesněji 6,2 milionu nebo 8,4 procenta všech pacientů mladších 18 let trpí astmatem.

Bohužel pro děti má toto chronické onemocnění negativní sociální a emocionální dopad. Média totiž zobrazují děti s astmatem jako utrápené děti a to způsobuje, že děti jsou často na školách šikanovány. Proto se designér z Kalifornie, Tim Zarki, rozhodl přijít s řešením, které pomůže dětem zvýšit sebevědomí. Navrhl inhalátor „Hue“, se kterým se děti budou cítit trochu hrději. Zarki tak chtěl vyvinout produkt, který by byl nejen funkční, ale současně zlepšil sociální status dětí.

K výrobě použil 3D tisk, aby vytvořil produkt různých barev, čímž se běžný inhalátor stává na první pohled trochu atraktivnějším (a méně zastrašujícím). Než aby to vypadalo jako děsivé lékařské zařízení, tak se z inhalátoru stává stylová dekorace.

Zarki doufá, že toto mnohem atraktivnější zařízení pomůže zničit nešťastné stigma kolem astmatu u děti. Což by bylo skvělé, kdyby se takto přistupovalo i u dalších léků a léčebných pomůcek, aby se u toho upřednostňovaly potřeby dětí. Čímž se odbourají stigmata a dětem se bude lépe dýchat – doslova.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762