Globus, který ukazuje fotografie z celého světa

Caroline Buttet je holka ze Švýcarska, která se zaměřuje na interaktivní design. Proto vytvořila zábavnější způsob prohlížení fotek z cest – DIY globus, který můžete otáček a mačkat na tlačítka, která vám ukáží snímky z celého osvěta. Globe Trotter je projekt postavený na technologii Arduino. Stačí kliknout na zemi a tím se přesunete na místo, ze kterého se vám promítne album fotografií. „Myšlenkou bylo vytvořit globus, který uživatelům umožní prohlížet si fotky z dovolené hmatatelnější a zábavnou formou,“ říká Caroline.

Globus funguje na tlačítkách, které jsou připojeny k mikrovodičům Arduino a rotační kodér registruje jeho pohyb. Data se dostanou do počítače a jako klávesové příkazy. Ti, kteří si chtějí vytvořit něco podobného si jej mohou vyrobit sami. Nám ostatní zbývá tuto vychytávku obdivovat z dálky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762