Samoobsluha, která je řízena umělou inteligencí

Moby Mart je futuristický obchod s nepřetržitým provozem 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Běží na solární pohon, je samořídící, vybavený umělou inteligencí a je plně autonomní. Tento obchod vznikl ve spolupráci startupu Wheelys Inic, univerzity Hefei a Himalafy. Zákazníci mohou najít nejbližší obchod prostřednictvím aplikace a v budoucnu se plánuje, že si ho budete moci zavolat až k sobě.

Zboží v Moby Martu nabízí základní potřebné věci jako je občerstvení nebo ibuprofen, ale zákazníci si mohou předběžně objednat zboží, které si budou chtít vyzvednout v rámci další návštěvy. Holografická umělá inteligence vám pomůže s výběrem toho, co si chcete kopit, monitoruje váš nákup a sleduje zboží v chytrém košíku. Výsledná částka je poté stržena z vaší kreditní karty v okamžiku, kdy opustíte obchod.

Největší Mobyho předností je jeho mobilita, ekologičnost a nízké provozní náklady (ve srovnání s tradičními obchody). Lze jej použít v malých vesnicích, kde chybí obchody, nebo v drahých čtvrtích velkoměst, kde je vysoký nájem.

Beta verze obchodu je v současné době testována v Šanghaji, aby se vyladila technologie a proces ukládání zboží, včetně toho, jak řídit poptávku v tak malém prostoru, který je vhodný pro tři až čtyři zákazníky najednou. Necháme se překvapit, zda se toho dočkáme a zanikne tak svět večerek.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762