Tento anti-energetický nápoj vyzývá lidi, aby pro změnu zpomalili

Vejděte do jakékoliv večerky a projděte si regál s nápoji. Najdete tam hromadu energetických nápojů s agresivní grafikou, které vás chtějí nakopnout energií. Polské designové studio Opus B je však opačného názoru, že svět potřebuje trošku zpomalit a nehnat se pořád za něčím. Proto vytvořil anti-energetický nápoj s názvem „slow-down“.

„Nadechněte se, naslouchejte tichu, užívejte si života a dejte prostor sami sobě. Vychutnejte si okamžik, buďte. Prostě buďte,“ tohle najdete na papírku, který obklopuje láhev. Ale samozřejmě design láhve Opus B není jen obyčejná láhev. Jedná se ve skutečnosti navzájem propojených láhví, které vypadají jako přesýpací hodiny a mohou být naplněny čímkoliv, co si vybere uživatel.

Spíš než hromadně vyrábějící relaxační nápoj, který by konkuroval energetickým nápojům, je cílem společnosti Opus B změnit způsob, jakým spotřebitelé myslí na to, co pijí každý den. Design tedy vychází z přesýpacích hodin, takže sledování obsahu, který pomalu protýká je součástí rituálu. Zároveň design vyzývá k tomu, aby si jeden uživatel našel kamaráda, se kterým budou sdílet tento uklidňující nápoj.

Studio bylo tímto designem oceněno v rámci soutěže 2017 Dieline Awards.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762