Světelný paprsek chrání cyklisty před kolizí s autem

Výrobce pneumatik Michelin chce snížit počet kolizí aut a cyklistů. I když vysoce viditelné oblečení zvyšuje viditelnost cyklistů, tak v noci je potřeba více nástrojů, aby řidiči vozidel nepřehlédli cyklisty. Proto se francouzský výrobce pneumatik rozhodl navrhnout zařízení zvané BikeSphere, které vysílá kolem cyklisty světelný paprsek, aby ukázal bezpečnou vzdálenost, kterou by řidiči měli udržet při předjíždění.

BikeSphere používá světelný senzor a bezdotykový detektor k analýze okolí kolem cyklisty a mění intenzitu světelného paprsku v závislosti na situaci. Při denním světle má BikeSphere pravidelné světlomety, které šetří baterii při jízdě v noci. Myšlenka na BikeSphere vyšla z kampaně Michelin Trendy Drivers, jejímž cílem je změnit návyky řidičů, aby se předešlo nehodám na silnici.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762