Herman Miller představil chytrý kancelářský nábytek

Designové studio Herman Miller představil kancelářský nábytek fungující na human-centered systému. Projekt Live OS je služba založená na aplikaci a řídícím panelu, která pracuje s daty a pomáhá tak porozumět potřebám zaměstnanců na pracovišti.

Live OS propojuje řadu zařízení studia Herman Miller, včetně výškově nastavitelných stolů. Ty jsou vybaveni čidly připojenými k senzorů, které dokáží monitorovat člověka a odesílat data, jak se využívá stůl. Stoly mohou být naprogramovány tak, aby si pamatovaly přednostní pozici a dobu, kterou chce člověk strávit sezením. Ovládací prvek stolu se může rozsvítit a vibrovat, aby uživateli připomněl, že je čas na změnu polohy a pomohl mu tak zvýšit fyzickou aktivitu.

Snímače do cloudu posílají anonymní data v reálném čase, které jsou pak analyzovány a dodávány ve formě vyvíjejících se poznatků s cílem zvýšit výkonnost pracoviště tím, že pomáhají kontrolovat provozní náklady, zlepšují využití prostoru a zvyšují zdraví, výkonnost a štěstí zaměstnanců.

Systém Live OS je nyní dostupný v Severní Americe jako součást řady služeb studia Herman Miller, jehož cílem je vytvořit pracoviště, které přináší lidem a společnostem skutečné výhody a osvědčené výsledky.