Google nabízí nové funkce ve vyhledávání umění

Tým, který stojí za projektem Google Arts & Culture začlenil své funkce do vyhledávacího nástroje Google. Tím umožní uživatelům digitální návštěvu muzeí s uměním. Nové rozšíření Street View dává uživatelům příležitost dozvědět se více o uměleckých dílech po celém světě.

Díky nové funkci mohou uživatelé vyhledávat jednotlivá umělecká díla, muzea, nebo umělce, jejichž díla mohou být vystavena na více místech. V tuto chvíli je výběr omezen na několik stovek muzeí po celém světě. Když uživatel vstoupí do digitálního muzea, tak na stěnách uvidí umění tak, jak jsou vystaveny ve skutečnosti. Pokud uživatel klikne na konkrétní umělecké dílo, může se seznámit s historií díla a osobou, která za dílem stojí. Velkou výhodou je, že dílo je vyfocené ve vysoké kvalitě, takže jej uživatel může prohlédnout ve velkých detailech.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762