Rukavice, které překládají znakovou řeč

Na nedávné výstavě Computex Global Trade Show v Taipei si získal pozornost všech návštěvníků speciální pár rukavic. Tyto rukavice nejsou určeny k tomu, aby pomáhaly lidem udržet ruce v teple. Spíš pomáhají lidem se sluchovým postižením komunikovat s ostatními.

Společnost Yingmi Technology spolupracuje s National Taiwan University of Science and the Technology (Tchaj-wanská univerzita vědy a technologií) a Taiwan Textile Research Institute (Tchaj-wanský textilní výzkumný ústav), aby společně vytvořili rukavice, které jsou vybaveny navíc snímačem prstů, urychlovačů a gyrátorů, které zachycují gesta na rukou a přenášejí je do aplikace v mobilu, jenž pak překládá znakový jazyk do zvukové podoby.

Vývoj trval dva roky, a bylo to zejména tím, že museli vyvinout in-house cloudový server, který bude analyzovat ruční gesta pomocí umělé inteligence zaměřené na hluboké účení. Podle projektového manažera Bena Chena pracují rukavice s 90% přesností.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762