Triko měnící barvu na základě klimatických změn

Je obtížné lidem ukázat dopady klimatických změn viditelným způsobem. Proto návrhářská firma The Unseen přišla se způsobem, jak zvýraznit některé z těchto změn životního prostředí, které ovlivňují lidé. V rámci Světového dne životního prostředí vytvořili speciální tričko, které mění barvu na základě různých hodnot pH ve vodě.

Trička mají v základní podobě vínovou barvu, které obsahují anthokyaninová barviva indikující pH hladinu. Kdykoliv má voda použitá k vyprání triček jinou hodnotu pH, tak se změní její barva.

Lauren Bowkerová, zakladatelka The Unseen, se snaží kombinovat vědu a módu, aby hovořili o důležitých tématech srozumitelným způsobem. Již dříve přišli s podobným projektem, kdy se měnila barva vlasů na základě vlhkosti a teploty.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766