Nová hračka od SONY má ambici inspirovat budoucí generaci robotických inženýrů

Toio je nová hračka od Sony, která na první pohled vypadá velmi jednoduše. Skládá se z pouhých dvou kostek poháněných kolečky a vůbec nevypadá jako high-tech hračka pro děti. Nicméně tyto kostky mají schopnost dělat úžasné věci. Mohou být naprogramovány a být dálkově ovládány dětmi. Dokonce mohou mezi sebou vzájemně komunikovat, což umožňuje například, aby jedna krychle následovala druhou. Hračka je dodávána s konzolí a dvěma kroužky, které slouží k nabíjení a ovládání kostek.

Vývojáři této hračky spolupracovali s designéry, aby společnými silami vytvořili různé varianty her, které povzbuzují děti ke kreativitě. Děti tak mají příležitost si vyrobit bojujícího robota nebo zkusit integrovat kostky spolu se stavebnicí Lego. Sony se tak podařilo vyrobit hračku, která nejen povzbuzuje zvědavost, ale i kreativitu a znalosti dětí. Hračka Toio bude v prodeji od 1. prosince 2017 za přibližně 20 000 jenů, což je v přepočtu cca 4 200 Kč.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762