DIY konstrukce, která je navržena k přežití zániku lidstva

Brooklynský umělec Huy Bui tvoří díla, která spojují přírodu, architekturu a umění. Jeho nejnovější instalace nazvaná „A Structure for Hope and Survival“ (Struktura naděje a přežití), je prototypem prostředí, určeného k přežití v případě dystopické budoucnosti.

Dílo se nyní nachází v Cooler Gallery v Brooklinu a je popisována jako konstrukce pro uložení artefaktů, nástrojů, zásob jídla, osiva a rostlin. Dále jsou tam zkrácené sbírky návodů, katalogů a knih, které mohou vést k inspiraci a pomáhají získat odvahu i dovednosti, které jsou potřeba k přežití na Zemi. Modulární jednotka je vyrobena z ocelových trubek, které mohou být spojeny s jinými konstrukcemi. Umělec nyní pracuje na manuálu, podle kterého mohou ostatní stavět podobné konstrukce.

Momentálně Bui zveřejnil kompletní seznam položek, které použil k postavení této instalace. Kromě solárních panelů má tato konstrukce i fungující vodní cirkulační systém, který zavlažuje rostliny. Uvidíme, jak daleko to ještě posune.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762