Pop-Up restaurace, kde pracují číšníci s demencí a Alzheimerovou chorobou

V tokijské čtvrti Toyosu byla na chvíli otevřena jedinečná pop-ip restaurace: „Restaurace chybných objednávek“. Unikátnost nebyla v jídle, ale spíš v zaměstnancích, protože všichni číšníci trpí demencí nebo Alzheimerovou chorobou.

Restaurace byla otevřena první červnový víkend, a byla navržena tak, aby zvýšila povědomí o těchto chorobách. Navíc měl zvýšit empatii a porozumění k těm, kteří s ní žijí denně. Zákazníci si objednali u číšníka jídlo, který jim buď přinesl nebo nepřinesl požadované jídlo, o které požádali. Partnerem projektu bylo centrum pacientů s rakovinou – Maggie’s Tokyo. I když je restaurace již zavřená, tak organizátoři plánují další akci v září v rámci Světového dne Alzheimerovy choroby, kdy si lidé v restauraci mohou objednat další kolo chybných objednávek.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762